Prečo sú tu Dobrecitaty.sk?

Dobrécitáty.sk | Ikona | citáty

Odkaz cynikovi

Ak si cynik, prepni kanál. Tvoje komentáre nepotrebujem. Mám už dosť rokov na to, aby som Ťa riešil. Len aby si vedel, nebudem tu nikoho namotávať pseudoinšpiratívnymi citátmi alebo si vyplňovať „void“ uverejňovaním pubertálnych múdrostí na Facebook. Toľko odkaz cynikovi.

Väčšinu citátov povedal niekto iný. A čo?

Je to fakt. Väčšina citátov je pripisovaná niekomu úplne inému. To nám ale môže byť jedno. Hlavne, že potešia. Kde sa mi podarí zistiť, tam napíšem pravého autora, alebo aspoň potvrdím, či je výrok pravý – len tak pre zábavu.

Ako citátiky používam ja?

Prešiel som si kadejakými fázami. A zistil som, že: 1. Citátiky sú síce niekedy ako fastfood, ale s veľkým rozdielom: neobsahujú éčka. Sú to malé jednohubky, ktoré pomôžu vysvetliť, naznačiť smer, podržať alebo nakopnúť (čiže zobudiť). 2. Sú príjemným cvičením pamäti a prevenciou pred pánom Alzheimerom.

Ja mám citáty rád už hádam tridsať rokov práve kvôli ich trefnosti a jednohubnovosti.

Dokonca som ich v jednom čase používal ako metódu pri nadväzovaní známostí s opačným pohlavím. Viacmenej úspešne.

Moja výberovka

Aby bolo jasné: existuje veľa stránok či skupín na sociálnych sieťach, kde je milión citátov. A ja sa im nepokúšam konkurovať. Na Dobrecitaty.sk nikdy nebude milión citátov. Prečo? Lebo čas. Lebo zmysel. Lebo kvalita. Lebo nie všetko sa hodí.

Lebo je to môj osobný výber. Ja sa ku nim vraciam z času načas a s radosťou ich používam.

Mal som ich v telefóne v aplikácii. Preverené časom a životom. Vydestilované skúsenosťami a rokmi. Prečo sa nepodeliť?

Pre mňa sú Dobrecitaty.sk v prvom rade osobnou zbierkou, ktorú som mal doteraz roztrúsenú kadetade v appkách či na ploche počítača. A teraz ich budem mať všetky na jednom mieste. Som rád, že som sa do toho dokopal.

Aj po anglicky

A k nim pridávam aj anglické ekvivalenty – snáď pomôžu všetkým anglofilom a učiacim sa tento svetový jazyk.

Užite si ich aj Vy, verím, že pomôžu:-)

Dobrécitáty.sk | Ikona | citáty
Dobrecitaty.sk| Reklama | Protopia.sk