Pesimista, optimista a realista diskutujú. Oportunista koná.

Dobrecitaty.sk | Lori Greiner | Oportunista

Milý optimista, pesimista a realista. Zatiaľ čo ste diskutovali o pohári vína, ja som ho vypila! S pozdravom, oportunistka.

Lori Greiner

Poloplný, poloprázdny. Lori Greiner neriešila – typický americký sen. Založila firmu, predávala a nešpekulovala. Skúsiť, čo najmenej stratiť, keď sa nepodarí, otriasť sa a ísť dalej. Stratený čas sa nevráti, keď cítim príležitosť, treba konať.

Optimista si o tomto prístupe myslí svoje, pesimista ani nehovorím. A realista, ktorý má pocit, že má dostatok informácií, aby správne rozhodol a rozhoduje na základe týchto faktov (on svojmu prístupu neoblomne verí, aj keď je jasné, že to tak nie je) – ten sa určite nezdrží komentára.

V skutočnosti ani pesimista, ani optimista, ani realista, ani Greinerovej oportunista nemá pravdu. Jednoducho nikto nemá dostatok faktov, aby mohol urobiť správne rozhodnutie. To by sme tu všetci boli milionári. Preto je to celé o klasickej triáde – byť v správnom čase, na správnom mieste so správnymi ľuďmi. Kruté, ale to je život.

A tak si vyberáme v podstate len podľa vzťahu k riziku. Vždy sa ale treba spýtať, či zbytočne nemeditujeme a nešpekulujeme nad príležitosťou. Držím palce s rozhodnutiami!

Prečo som si vybral tento citát?

Dnes iný gén. Ten, čo mi nepomáha. Väčšinou som za optimistu alebo realistu. A poviem ako je, za tie vyše dve desaťročia praxe mi niekto pohár vína vypil. Nie jeden. Ja som o tom víne špekuloval skôr, ako ten, čo mi ho nakoniec vypil, sa o ňom vôbec dozvedel. Nehovorím, že hurá systém je ideálny. Ale upozorňuje, že pozor na zbytočné špekulovanie na základe pseudofaktov. Preto sem tento citátik jednoznačne patrí.


Dear optimist, pessimist, and realist—while you guys were busy arguing about the glass of wine, I drank it! Sincerely, the opportunist!”

Lori Greiner

Dobrécitáty.sk | Ikona | citáty